» Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt

» Ratujemy i znajdujemy nowe domy dla psów i kotów

» Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich oraz działalność edukacyjną

» POMÓZ NAM POMAGAĆ - nasz numer konta:
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals"
Inspektorat w Braniewie
ul. Katedralna 9, 14-500 Braniewo

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
inspektorat w Braniewie


ul. Katedralna 9
14-500 Braniewotel: 781 015 201
tel: 514 839 198
gg: 13876099
e-mai: m.hynko@otoz.pl


Czynne:
Pon. - Pt: 1000 - 1600


BNP PARIBAS
Oddział Braniewo
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001


Jesteśmy organizacją pożytku publicznego- OPP uprawnioną do otrzymywania 1% podatku.
Nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000069730


www.braniewo-otoz.strefa.pl

AkcjeOd dwóch dni dają nam się we znaki silne mrozy. Z powodu niskich temperatur cierpią zwierzęta, zwłaszcza gdy ludziom zabraknie wyobraźni.
Na zmarznięcie najbardziej narażone są psy łańcuchowe, dlatego aby mogły się rozgrzać powinny być co jakiś czas spuszczane z łańcucha. Przynajmniej raz dziennie powinny dostać ciepły posiłek np. ryż lub kaszę gotowaną z warzywami lub z mięsem. Na bieżąco powinno się dolewać do miski wodę, która przy takiej pogodzie, jak teraz, szybko zamarza. Buda powinna być odizolowana od ziemi, ocieplona słomą lub sianem , a nie kocami lub poduszkami, ponieważ te szybko przechodzą wilgocią, w efekcie czego zamiast grzać zwierzę, chłodzą je. Wejście do budy można zasłonić kawałkiem koca, który ochroni zwierzę przed nawiewami mroźnego wiatru lub śniegu. Zwierzęta trzymane w złych warunkach, podczas mrozów bardzo szybko tracą siły. Dlatego jeśli zobaczycie psa na krótkim łańcuchu, który ma nieocieploną budę, przewrócone puste miski, powiadomcie o tym nas lub policję. W ten sposób możecie psu uratować życie.
Mróz jest bardzo trudny do przetrwania dla wolno żyjących kotów, które dużo gorzej niż psy znoszą zimno. W Braniewie rozdawaliśmy karmicielom kotów budki kocie, niestety nie wszyscy lokatorzy godzili się na umieszczenie kociej budki pod ich blokiem, dlatego jedyną szansą na przetrwanie mrozów dla nich jest otwarte okienko piwniczne. Wiele piwnic w Braniewie ma zakratowane okienka piwniczne. Zmarznięte koty, które nie będą miały gdzie się schronić przed mrozami będą szukać schronienia pod rozgrzanymi, zaparkowanymi samochodami, wciśnięte między koło a maskę. Dlatego prosimy, nie ruszajcie samochodem zanim nie sprawdzicie np. pukaniem w maskę czy pod nim nie znajduje się kot.
Może się zdarzyć, że zauważycie przymarznięte do lodu wodne ptaki, jak np. łabędzie. Wtedy najlepiej powiadomić straż pożarną, która najlepiej potrafi oswobodzić przymarznięte do lodu ptaki.
Najmniejsze szanse na przeżycie silnych mrozów mają zwierzęta stare lub chore oraz krótkowłose trzymane w budach. Te zwierzęta powinno się potraktować ze szczególną troską.
Bardzo źle mrozy znoszą szczenięta. Dlatego zabierając je na spacer róbmy to z głową.

© Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals" inspektorat w Braniewie.