» Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt

» Ratujemy i znajdujemy nowe domy dla psów i kotów

» Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich oraz działalność edukacyjną

» POMÓZ NAM POMAGAĆ - nasz numer konta:
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals"
Inspektorat w Braniewie
ul. Katedralna 9, 14-500 Braniewo

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
inspektorat w Braniewie


ul. Katedralna 9
14-500 Braniewotel: 781 015 201
tel: 514 839 198
gg: 13876099
e-mai: m.hynko@otoz.pl


Czynne:
Pon. - Pt: 1000 - 1600


BNP PARIBAS
Oddział Braniewo
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001


Jesteśmy organizacją pożytku publicznego- OPP uprawnioną do otrzymywania 1% podatku.
Nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000069730


www.braniewo-otoz.strefa.pl

AkcjeNa całym świecie poddawane są torturom i zabijane miliony królików, świnek morskich, psów, kotów, szczurów, myszy i innych zwierząt.
Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych nazywany jest również Dniem Przeciwko Wiwisekcji.
Wiwisekcja - eksperymenty na zwierzętach, polegające m.in. na operacjach, napromieniowaniu, łamaniu kręgosłupów i kości, podawaniu leków, zarażaniu chorobami, zatruwaniu w celu przeprowadzenia testów toksyczności, zwierzęta są oblewane żrącymi substancjami lub są zmuszane do ich spożycia, powoduje się u nich urazy mózgu, zwierzęta są okaleczane, oślepiane, do ich czaszek przytwierdza się elektrody, stosuje się też wielu innych bolesnych praktykach, jak np. długotrwałe unieruchomienie całego ciała, porażenie prądem elektrycznym, głodzenie, niedostarczanie wody. Wiwisekcja wykorzystuje zwierzęta laboratoryjne w sposób powodujący cierpienie i śmierć podczas testowania leków, produktów kosmetycznych, żywności i środków chemicznych przeznaczonych dla człowieka. Zwierzęta laboratoryjne wykorzystuje również wojsko sprawdzające jak promieniowanie, rany postrzałowe i składniki wojny chemicznej działają na żywe organizmy, pomimo że wpływ tych czynników na ludzi jest już dobrze udokumentowany.
Gdyby ktoś z Was miał dostęp do laboratorium doświadczalnego zobaczyłby tam prasy do miażdżenia kości, dyby, bębny obrotowe i centryfugi do wywoływania szoków, metalowe krzesła krępujące ruchy, śruby do wszczepiania elektrod do czaszek zwierząt dla doświadczeń neurologicznych na żywym mózgu. Wiedza przeciętnego człowieka o eksperymentach jest bardzo ograniczona, ponieważ pracownicy tych placówek nie zezwalają na robienie zdjęć, nie udzielają również na ten temat szczegółowych informacji.
Coraz więcej firm rezygnuje z używania zwierząt, stosując metody alternatywne. Organizacje antywiwisekcyjne publikują aktualne wykazy firm "Cruelty free" ("wolnych od okrucieństwa"). Artykuły "wolne od okrucieństwa" są oznaczone (logo z króliczkiem), aby konsumenci mogli dokonać świadomego wyboru. Wiwisekcję potępiają nie tylko grupy obrońców zwierząt, ale coraz więcej lekarzy i naukowców mając na uwadze kwestie naukowe, zdrowotne, etyczne i ekonomiczne.

© Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals" inspektorat w Braniewie.