» Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt

» Ratujemy i znajdujemy nowe domy dla psów i kotów

» Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich oraz działalność edukacyjną

» POMÓZ NAM POMAGAĆ - nasz numer konta:
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals"
Inspektorat w Braniewie
ul. Katedralna 9, 14-500 Braniewo

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
inspektorat w Braniewie


ul. Katedralna 9
14-500 Braniewotel: 781 015 201
tel: 514 839 198
gg: 13876099
e-mai: m.hynko@otoz.pl


Czynne:
Pon. - Pt: 1000 - 1600


BNP PARIBAS
Oddział Braniewo
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001


Jesteśmy organizacją pożytku publicznego- OPP uprawnioną do otrzymywania 1% podatku.
Nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000069730


www.braniewo-otoz.strefa.pl

InterwencjeWczoraj zadzwonił do nas człowiek, proszący o pomoc dla cierpiącego psa. Pies przebywał w Pielgrzymowie Gmina Płoskinia.
Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pies ma prawdopodobnie uszkodzony kręgosłup, ciągnie za sobą tył, załatwia się pod siebie, tylne kończyny w wyniku szorowania o podłoże są poranione. Pies bardzo cierpi od dłuższego czasu i do tej pory nie otrzymał pomocy weterynaryjnej.
Natychmiast pojechaliśmy pod wskazany adres z lekarzem weterynarii z którym współpracujemy.
Na terenie jednego z gospodarstw przywitały nas dwa biegające luzem, wesołe kundelki. W pobliżu domu, na trawie bezskutecznie próbował podnieść się brązowy, duży pies. Kiedy podeszliśmy do niego, zauważyliśmy ranę na lewym udzie tylnej łapy. Pies podciągając się na przednich łapach, ciągnąc za sobą bezwładny tył, zbliżył się do nas.
W tym momencie z domu wyszedł właściciel psa. Poinformował nas, że na drugi dzień Maniek, bo tak ma na imię pies, ma zostać uśpiony.
Kiedy zapytaliśmy, dlaczego uśpiony? Właściciel odpowiedział, że obejrzał go lekarz weterynarii z Braniewa i stwierdził, że Maniek ma złamany kręgosłup i trzeba go uśpić, bo i tak zdechnie.
Zdziwienie nasze było ogromne! Weterynarz z rentgenem w oczach! Tego jeszcze nie było!
No bo na jakiej podstawie ta pewność, że pies ma złamany kręgosłup?
Przyszła kolej na naszego weterynarza, z lecznicy "Bracia Mniejsi" również z Braniewa. Ten z kolei nie potwierdził złamania kręgosłupa. Owszem uszkodzenie jest, lecz pies ma szansę. Zalecił nam badanie RTG.
Od właściciela Mańka dowiedzieliśmy się, że Maniuś uległ ok. 3-4 tygodni temu wypadkowi. Biegał sobie po dużym nieogrodzonym terenie, z dala od drogi. W pewnym momencie zauważył obce psy z wioski. Pobiegł za nimi. Nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu. Wpadł pod koła.
Właściciel psa gdy dowiedział się o wypadku, przyniósł go na rękach do gospodarstwa. Miał nadzieję, że pies wydobrzeje. Tak się nie stało.
Podpisał nam _Zrzeczenie się praw do opieki nad Mańkiem na rzecz OTOZ Animals_.
Dzisiaj psiak miał w Elblągu robione badanie RTG. Wykazało zwichnięcie górno-boczne 9 kręgu kręgosłupa. Jego stan jest poważny ale ma szansę na normalne funkcjonowanie. Dostaje zastrzyki przeciwbólowe, przeciwzapalne, ale najważniejsze to ostrzykiwanie kręgosłupa. Zabieg ostrzykiwania kręgosłupa polega na wprowadzeniu w bolące miejsce igły i podaniu mieszaniny środka znieczulającego oraz leku o działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Podanie leku przeciwzapalnego na długi czas zmniejsza dolegliwości bólowe.
Jeśli po dwóch tygodniach maniek nie będzie chodził, wówczas konieczny będzie zabieg chirurgiczny na kręgosłupie.
Przejęliśmy na siebie wszelkie opłaty weterynaryjne związane z ratowaniem Maniusia, niestety jesteśmy przed wpływem 1%. Rzuciliśmy się z motyką na słońce. Nie mamy za co ratować Mańka. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, pomóżcie nam ratować!!!
Prosimy o wpłaty na konto
OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie ul. Katedralna 9, 14-500 Braniewo
Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001
Z dopiskiem " Dla Mańka"
Maniusia zawieźliśmy do schroniska _Psi Raj_ w Pasłęku, gdzie będzie powoli wracał do zdrowia. Schronisko w Pasłęku, to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie psy niepełnosprawne mogą spokojnie doczekać końca swych dni bez zagrożenia eutanazją.

© Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals" inspektorat w Braniewie.