» Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt

» Ratujemy i znajdujemy nowe domy dla psów i kotów

» Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich oraz działalność edukacyjną

» POMÓZ NAM POMAGAĆ - nasz numer konta:
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals"
Inspektorat w Braniewie
ul. Katedralna 9, 14-500 Braniewo

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
inspektorat w Braniewie


ul. Katedralna 9
14-500 Braniewotel: 781 015 201
tel: 514 839 198
gg: 13876099
e-mai: m.hynko@otoz.pl


Czynne:
Pon. - Pt: 1000 - 1600


BNP PARIBAS
Oddział Braniewo
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001


Jesteśmy organizacją pożytku publicznego- OPP uprawnioną do otrzymywania 1% podatku.
Nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000069730


www.braniewo-otoz.strefa.pl

InterwencjeDzięki Państwu udało nam się ustalić, że pies zgłoszony do nas wcześniej, jako porzucony, ma jednak właściciela. Dziękujemy bardzo za pomoc.
Timon, tak się nazywa pies, jest bardzo przyjacielski. Od wielu lat wałęsa się sam na terenie wioski, właściciel w ogóle się nim nie zajmuje. Pies żyje głównie dzięki sąsiadom, którzy staruszka dokarmiają. Timon jest pięknym psem, chociaż na razie tego nie widać, ze względu na znaczne zaniedbanie i pozostawienie psa w stanie nieleczonej choroby przez długi okres czasu. To co dzisiaj mogliśmy stwierdzić, to utrata sierści na dużej powierzchni ciała, spowodowana pasożytami, kołtuny, ciasno zaplątana wokół ogona żyłka wędkarska, brak siekaczy w uzębieniu psa.
Timon słabo słyszy i nie najlepiej widzi. Pozostawienie psa w tym miejscu i w tym stanie zagrażałoby jego życiu. Timon został dzisiaj zabrany i przewieziony do schroniska dla zwierząt w Elblągu. Chcielibyśmy z całego serca podziękować kierowniczce schroniska za pomoc.
W schronisku lekarka weterynarii odcięła żyłkę oplątującą ciasno ogon Timona (był bardzo grzeczny), zaaplikowała mu na skórę, a właściwie nieliczne zdrowe fragmenty skóry środek zwalczający pasożyty, pies został również odrobaczony. Na koniec, za to, że podczas badania Timon był bardzo grzeczny i dzielny, pies dostał miskę pysznej karmy, którą zjadł z merdającym z zadowolenia ogonkiem.
To bardzo dzielny i pozytywnie nastawiony do życia pies, wierzymy mocno, że w schronisku w otoczeniu życzliwych mu ludzi da sobie radę.
Co do byłego już właściciela psa, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt art. 6 ust. 2 pkt 10 utrzymywanie zwierząt w stanie nieleczonej choroby i w braku podstawowej pielęgnacji jest przestępstwem. To samo dotyczy braku żywienia psa w sposób właściwy dla gatunku , biorąc pod uwagę rodzaj pokarmu jak i częstotliwość jego podawania (art. 6 ust. 2 pkt 19 ustawy o ochronie zwierząt).
Dlatego złożymy zawiadomienie do KPP w Braniewie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela psa. Do wójta Gminy Braniewo niezwłocznie skierujemy wniosek o tymczasowe odebranie psa właścicielowi. Mamy nadzieję, że tym razem pismo dostarczone przez nas do sekretariatu UG w Braniewie nie będzie kierowane piętro wyżej tego urzędu przez osiem dni, jak to miało miejsce ostatnio.

© Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals" inspektorat w Braniewie.