» Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt

» Ratujemy i znajdujemy nowe domy dla psów i kotów

» Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich oraz działalność edukacyjną

» POMÓZ NAM POMAGAĆ - nasz numer konta:
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals"
Inspektorat w Braniewie
ul. Katedralna 9, 14-500 Braniewo

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
inspektorat w Braniewie


ul. Katedralna 9
14-500 Braniewotel: 781 015 201
tel: 514 839 198
gg: 13876099
e-mai: m.hynko@otoz.pl


Czynne:
Pon. - Pt: 1000 - 1600


BNP PARIBAS
Oddział Braniewo
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001


Jesteśmy organizacją pożytku publicznego- OPP uprawnioną do otrzymywania 1% podatku.
Nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000069730


www.braniewo-otoz.strefa.pl

InterwencjeMiesiąc temu byliśmy we Włóczyskach. Między innymi kontrolowaliśmy gospodarstwo, gdzie właściciel trzymał psa na łańcuchu w budzie bez podestu. Pies spał na ziemi. Podczas interwencji opiekunowie psa zobowiązali się zrobić nową budę. Po dwóch tygodniach kolejną wizytę w tym gospodarstwie, przeprowadzili policjanci z KMP w Elblągu. W budzie ciągle nie było podłogi. Właściciel i opiekunowie psa dostali dwa tygodnie na zrobienie nowej budy.
Po dwóch tygodniach, czyli 09 lutego inspektorzy OTOZ Animals oraz policjanci z KMP w Elblągu i Posterunku Policji w Młynarach przeprowadzili kolejną kontrolę. Buda wypełniona była słomą, jednak podestu wciąż nie było. W związku z tym właściciel dzisiaj otrzymał mandat, pies został zabrany do domu córki właściciela zwierzęcia i dopiero jutro, po zrobieniu nowej ocieplonej budy, opiekunowie psa będą mogli umieścić zwierzę w budzie. Jutro policja po raz kolejny skontroluje to gospodarstwo, by upewnić się, czy pies ma właściwe warunki. Jeśli warunki będą nieodpowiednie, pies zostanie właścicielom odebrany, wobec nich zostanie również przeprowadzone postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami.
Każdego roku podczas zimy zamarza wiele psów i kotów. I nie zawsze są to zwierzęta bezdomne, są to również psy łańcuchowe. Niektórzy właściciele psów podwórkowych zapominają o ociepleniu ścianek budy, np. styropianem (znakomicie trzyma ciepło), wymoszczeniu legowiska słomą (najlepiej sprawdza się w zimie, gdyż nie chłonie wilgoci i zatrzymuje ciepło; koce czy kołdry bardzo szybko wchłaniają wilgoć) lub sianem. Buda powinna być ustawiona na klockach lub belkach, aby podłoga nie dotykała ziemi, gdyż wtedy nasiąka wilgocią, gnije, a zimą przemraża psa. Wejście należy zasłonić uchylną klapką zatrzymującą zimne powietrze. Buda nie może być za duża ani za mała. W zbyt dużej pies nie jest w stanie ogrzać wnętrza swym ciałem; w zbyt małej nie może się wyprostować.
W przypadku wyjątkowych spadków temperatury żadnego psa, nie wolno pozostawić na noc na mrozie! Temperatura od kilkunastu do dwudziestu stopni poniżej zera może być krytyczna dla większości psów.

© Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals" inspektorat w Braniewie.